Dnes je úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír Český jazyk

Výzva pro verbíře


6. května 2008 - autor: Zdeněk Bobčík
Verze pro tisk Poslat emailem

Vážení tanečníci verbuňku,

v letošním roce pro Vás připravujeme již 22. ročník soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v rámci 63. Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici.

Pro rok 2008 došlo k několika změnám ve Statutu soutěže. V bodě 3 tohoto Statutu se uvádí, že držitelé prvního místa příslušné regionální soutěže postupují přímo do finále strážnické soutěže. Druhý a třetí v pořadí mají možnost se dodatečně (v termínu do 15. června nebo bezprostředně po regionálním kole, bude-li regionální kolo později) přihlásit do předkola strážnické soutěže. V bodě 5 je stanoveno, že přihláška do soutěže musí být dodána do 15. 6. 2008, rozhodující je datum poštovního razítka či odeslání e-mailu. K přihlášce je nutno přiložit notaci a text písně. Osobní přihlášky před výběrovým kolem v den konání soutěže nebudou přijímány.

Vyzýváme Vás tedy, zúčastněte se regionálního kola soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, které se bude ve Vaší oblasti konat. Bližší informace naleznete na webových stránkách NÚLK Strážnice (www.nulk.cz) v sekci Slovácký verbuňk.

Připravuje se  22. ročník soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku...

Zpět
Nový web lidovakultura.cz
Slunovrat, Saturnálie, Chanuka a Vánoce
DEN DLASKOVA STATKU