Dnes je čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín Český jazyk

MORAVSKÁ RODINA NA VLNÁCH ČESKÉHO ROZHLASU BRNO


31. října 2012 - autor: David Rájecký
Verze pro tisk Poslat emailem

Český rozhlas Brno přichází za svými posluchači s novým pořadem na nedělní odpoledne. Pravidelně každý týden od první listopadové neděle po 14. hodině uslyší posluchači stanice Český rozhlas Brno nový pořad s názvem Moravská rodina.

Moderátoři pořadu Moravská rodina se v něm budou setkávat s osobnostmi, které mají vztah ke kulturním tradicím Moravy a jsou v jistém slova smyslu spolutvůrci našeho světa: muzikanti, folkloristé, publicisté, spisovatelé a mnozí další. V přeneseném slova smyslu jsou to všechno členové jedné velké moravské rodiny.

„V sérii rozhovorů zazní vzpomínky veselé i vážné, životní příběhy, hledání hodnot a smyslu života. To budou základní průsečíky osnovy, do níž bude vetkán rozhovor rozhlasového hostitele s jeho hostem," dodává jeden z autorů pořadu Jiří Plocek.

První díl pořadu Moravská rodina v neděli 4. listopadu po 14. hodině zahájí Jiří Plocek setkáním s novinářem, spisovatelem a scénáristou Jiřím Jilíkem z Uherského Hradiště.

Jiří Jilík (narozen v roce 1945) je původní profesí kantor, později redaktor Slováckých novin a Malovaného kraje. Ve svých článcích i knihách je ojedinělým kronikářem tradičního života na jižní Moravě. Jeho práce o žítkovských bohyních z Kopanic, stejně jako národopisně-publicistické črty, publikované například v knihách Jdu Slováckem krásným a Rebelové proti všednosti, patří k základní literatuře o současné tváři (nejen) folklorní Moravy. Předností Jilíkových textů je, že jsou sdělné i pro laického čtenáře a přitom nepostrádají odborné a literární kvality. Rozhovor se bude točit i kolem tématu krajiny a její paměti, jež je základem poslední série Jilíkových publikací věnovaných oblasti Chřibů.


Kontakt a info:
Alena Podlucká
public relations
Český rozhlas Brno
alena.podlucka@bo.rozhlas.cz
tel. 542 523 205, 606 728 998

Další informace o Českém rozhlase Brno naleznete na stránkách BRNO.ROZHLAS.CZ

 Zpět
Nový web lidovakultura.cz
Slunovrat, Saturnálie, Chanuka a Vánoce
DEN DLASKOVA STATKU