Dnes je úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír Český jazyk

Tisková zpráva - Statut 2009


19. ledna 2009 - autor: Zdeněk Bobčík
Verze pro tisk Poslat emailem

Statut Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku MFF Strážnice 2009

   Ve dnech 25. - 28. června 2009 proběhne další ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2009. Jedním z jeho významných pořadů je Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (dále jen Soutěž), která se uskuteční v sobotu 27. června 2009.
   V letošním roce došlo k několika změnám ve statutu, který stanovuje přesná pravidla Soutěže. Z nejvýznamnějších změn v této tiskové zprávě uveďme, že oproti loňskému roku již nemají soutěžící možnost přivést si na své vystoupení vlastní cimbálovou muziku. Hudební doprovod všech soutěžících zajišťuje výhradně pořadatel Soutěže. Nominovat se do Soutěže lze pouze prostřednictvím účasti v regionálních kolech, za jejichž průběh zodpovídají odborní garanti - pověření členové Sboru lektorů a znalců slováckého verbuňku. Tímto opatřením dochází k posílení významu regionálních kol, což by mělo vést mimo jiné k podpoře regionálních specifik tance. Přihlášky do regionálních kol přijímají jednotliví odborní garanti.
   Písemnou přihlášku do předkola a finále Soutěže pořádané v rámci MFF Strážnice, která je k dispozici na www stranách pořadatele, je nutné odeslat elektronickou formou nebo prostřednictvím pošty do 15. 6. 2009 (pokud se některé z regionálních kol bude konat později, tak bezprostředně po jeho skončení) na adresu pořadatele Soutěže. V případě odeslání poštou rozhoduje datum podání. Tuto povinnost mají všichni soutěžící včetně postupujících z předchozího ročníku strážnické soutěže a tanečníků, kteří postoupí jako vítězové regionálních kol přímo do finále Soutěže na MFF Strážnice 2009, aby bylo zřejmé, že se Soutěže zúčastní. K přihlášce tanečníci přiloží notaci a text písně, pokud neabsolvují zkoušku s jednou z muzik určených pořadatelem v termínu před zahájením MFF Strážnice 2009.
   S přesným zněním statutu Soutěže i s podrobnějšími informacemi ke konání regionálních kol 2009 je možno se seznámit na internetových stránkách Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici v sekci Slovácký verbuňk (http://www.nulk.cz).Zpět
Vaříme v Muzeu! "Jezte dýně, nejen o halloweeně!"
Vaříme v muzeu! "Omáčky a knedlíky, pro všechny je…
Vaříme v muzeu! "Po mazanci a jidáši, na Velkú noc…